'
Skomentuj
Konkurs w zabiciu 100 ludzi za pomoca miecza

Konkurs w zabiciu 100 ludzi za pomoca miecza

Rok:

Na zdjęciu: Mukai (po lewej) i Noda (z prawej), Nagłówek gazety z 13 grudnia w formie wyniku meczowego, donosił: ,,Niesamowity wynik” Mukai 106 – 105 Noda. Fragment artykułu pochodzi z grudnia, 1937 r. i zamieszczony został w bliźniaczych japońskich gazetach ,,Osaka Mainichi Shimbun” i ,,Tokyo Nichi Nichi Shimbun”. Artykuł opisywał ,,pojedynek” pomiędzy dwoma oficerami japońskimi- Toshiaki Mukai i Tsuyoshi Noda współzawodniczącymi o miano ,,pierwszego” w zabiciu 100 osób za pomocą miecza.

Zawody mialy miejsce podczas wydarzenia, ktore w monografii historycznej jest znane pod nazwa ,,Gwalt Nankinu”, gdzie w przeciagu 6 tyg. z ręki armii japońskiej śmierć poniosło ok. 350 tys. chińczyków.

Obaj oficerowie, wedle nieoficjalnych doniesień osiągnęli, a nawet przekroczyli zakładaną granicę podczas jednej z bitew. Tydzień później gazeta, doniosła, że oficerowie nie moga ustalić, który z nich pierwszy przekroczyl próg 100 zabitych, wiec podniesli go do 150. ,,Ostrze miecza Mukaia zostalo lekko uszkodzone w trakcie zawodów”- podała gazeta ,,Japan Advertiser”. Jak wyjaśnił, zawodnik, był to rezultat przecięcia Chinczyka na pół, wraz z hełmem. ,,Zawody przynosza frajdę – wyjawił”.

Artykuł stał się rodzajem dokumentacji poświadczającym zbrodnie i posłużył jako dowód podczas rozpraw Trybunału Wojskowego dla Dalekiego Wschodu w 1948 r. Obaj oficerowie zostali skazani na śmierć, a karę wymierzył rząd Chiński.

Źródło: https://www.wykop.pl/wpis/42816113/konkurs-w-zabiciu-100-ludzi-za-pomoca-miecza-fragm/

  • Skomentuj
  • Rok: