'
Skomentuj
Mrs. T’s Pierogies

Mrs. T’s Pierogies

Rok:

Theodore F. Twardzik, syn polskich imigrantów, który spopularyzował w USA jedną z najbardziej znanych polskich potraw narodowych – pierogi. Był założycielem firmy Mrs. T’s Pierogies.

Zarobił na tym miliony dolarów, a jego firma jest dziś jednym z większych amerykańskich producentów mrożonej żywności. Maria Binek, pochodząca z Polski matka Theodore Twardzika wyrabiała domowe pierogi sprzedając je pod kościołem w Pensylwanii. Kolejka mieszkańców ustawiających się po kompletnie nieznany za oceanem w latach 50. przysmak skłoniła Twardzika do porzucenia pracy w korporacji w Nowym Jorku i otwarcia rodzinnego biznesu. Syn szybko rozkręcił interes: zatrudnił Polki – imigrantki, które wyrabiały pierogi, a on je rozwoził. Szybko jego firma stała się największym pracodawcą w Shenandoah w Pensylwanii.

Dziś w ‚Mrs T’s Pierogies’ pracuje 240 osób, a firma obsługuje sieci handlowe na całym wschodnim wybrzeżu USA. Po śmierci Theodore’a zarządzanie firmą przejął jeden z synów, Tom Twardzik.

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/nie-zyje-theodore-f-twardzik-amerykanski-krol-pierogow,137072.html

  • Skomentuj
  • Rok: