'
Skomentuj
Nieśmiertelność Kim Ir Sena

Nieśmiertelność Kim Ir Sena

Rok:

Rzadkie zdjęcie przywódcy KRLD Kim Ir Sena, na którym widoczny jest guz na karku. W późnych latach 70. u przywódcy Korei Północnej zaczął się tworzyć guz ze złogów fosforanu wapnia w tkance podskórnej, który ze względu na sąsiedztwo mózgu i kręgosłupa nie mógł być operowany. Narośl rosła, z czasem osiągając wielkość pomarańczy. Wszystkie oficjalne zdjęcia robiono lekko z lewej strony, tak, aby ukryć objawy choroby.
Była lekarka Kim Ir Sena, założyciela i przywódcy Korei Północnej, zdradziła, że dyktator szukał sposobu na nieśmiertelność, a przynajmniej znacznego przedłużenia swojego życia. Nad zapewnieniem wodzowi długowieczności pracował sztab najlepszych lekarzy. Medycy przeanalizowali ponad 1700 gatunków roślin zielarskich używanych przez tradycyjną medycynę orientalną. Założono specjalne uprawy i przeprowadzono eksperymenty. Wszystko po to, by przywódca Korei Północnej i jego syn Kim Dzong Il mogli dożyć co najmniej 120 lat. Lekarze stale monitorowali zdrowie przywódcy, skrupulatnie zbierając i zapisując wszelkie informacje, łącznie z tym, co jadł. Mimo to w drugiej połowie lat 80. Kim Ir Sen zaczął znacznie podupadać na zdrowiu. Stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną choroby był stres, zalecono więc, by „Wielki Wódz” częściej się śmiał. W tym celu organizowano występy aktorów i małych dzieci, które miały go rozweselić. Tym, którym udało się sprawić, że dyktator zaśmiał się pięć razy w ciągu dnia, nadawano państwowy tytuł „zasłużonego aktora”. Na kilka lat przed śmiercią rozkazał przetaczać sobie krew młodych mężczyzn. Zdaniem lekarki liczne transfuzje sprawiły, że jego grupa krwi zmieniła się z AB na B, co miało wpłynąć na jego osobowość – z osoby towarzyskiej i charyzmatycznej zamienił się w człowieka wyrachowanego i zamkniętego w sobie (w Azji rozpowszechniony jest pogląd, że grupa krwi determinuje cechy charakteru). Dyktator ostatecznie nie dożył upragnionych 120 lat – w 1994 roku zmarł na zawał serca mając 82 lata.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/jak-krwawy-dyktator-korei-polnocnej-kim-ir-sen-szukal-sposobu-na-niesmiertelnosc-6078991848363137a

  • Skomentuj
  • Rok: