Pierwsze produkty wielkich marek

Zdjęcia przedstawiające produkty, od których zaczynały wielkie marki.

' 10 Lut
Pierwszy komputer Apple

Pierwszy komputer marki Apple (Apple I). W 1976 roku jego cena rynkowa wynosiła 666 dolarów. W 2013 został sprzedany aż za 671 000 dolarów.

' 03 Lis
HP200A

HP200A – pierwszy produkt firmy Hewlett-Packard. Był  to oscylator dźwiękowy niskich zniekształceń dźwięku wykorzystywany do testowania sprzętu.

' 09 Lis
Kwanon

Seria prototypowych aparatów dalmierzowych zaprojektowanych w zakładach Seiki Kōgaku Kenkyūjo – dzisiejszy Canon. Na zdjęciu reklama aparatu Kwanon, która ukazała się w magazynie Asahi Camera.

' 30 Wrz
Pracownicy firmy Lego z pierwszymi produktami

Pracownicy firmy Lego z pierwszymi produktami. W początkowych latach istnienia przedsiębiorstwo zajmowało się między innymi produkcją drewnianych zabawek.

' 14 Paź
Pierwszy produkt firmy BMW

Silnik lotniczy o nazwie „BMW IIIa” podczas produkcji. Jego sukces zapewnił założenie BMW. Karl Friedrich Rapp założył firmę Rapp Motorenwerke AG. Trzy lata później przedsiębiorstwo przejął Gustav Otto, producent aeroplanów oraz silników lotniczych i zmienił jego nazwę na Bayerische Flugzeugwerke AG, czyli Bawarskie Zakłady Lotnicze. W 1917 roku firmę przekształcono w spółkę akcyjną Bayerische Motoren Werke GmbH, a kilka miesięcy później dołączył do niej Austriak Franz Josef Popp. To on nadal jej nazwę BMW, która obowiązuje do dziś. Z tamtego okresu pochodzi również obecne logo marki – kręcące się śmigło samolotu na niebieskim tle symbolizującym niebo. Barwy te znajdują się również na fladze Bawarii, w której od początku mieści się siedziba BMW.

' 05 Lis
Lous Renault w Renault type A

Lous Renault w pierwszym samochodzie tej marki Renault typ A (Voiturette). Miał on umieszczony z przodu jednocylindrowy silnik o mocy 1,75 KM.