Connect with us

Zakupy

10 pułapek sprzedawców, w które dajemy się złapać

Published

on

Handlowcy zrobią wszystko, aby sprzedać swój towar, a my teoretycznie o tym wiemy. Tyle tylko, że teoria teorią, a w praktyce setki razy popełniamy te same błędy, łapiąc się na sztuczki sprzedawców. O wiele łatwiej robić zakupy w Internecie, gdzie na spokojnie możemy wszystko przeliczyć i sprawdzić realność promocji. Przykładem może być np. Xbox Series X, czyli najnowsza, a zarazem najpotężniejsza konsola do gier firmy Microsoft. Poza ponadprzeciętną wydajnością, cechują ją też unikalny design. Jest to sprzęt przede wszystkim do gier. Jeśli chcesz mieć ją już teraz i cieszyć się najnowszymi produkcjami AAA w najwyższej jakości obrazu, postaw na Łowców Gier. Tylko tutaj nową konsolę zdobędziesz w możliwie najatrakcyjniejszej cenie. Ale czym byłaby konsola bez gier? Na łowcygier.pl zdobędziesz najbardziej pożądane tytuły w wyjątkowo niskich cenach. Dorzućmy do tego jeszcze akcesoria, takie jak profesjonalne słuchawki i kontrolery i możesz cieszyć się najlepszą rozrywką w najlepszej cenie.

Jednak nie wszyscy kupujemy online, niekiedy wolimy udać się na zakupy stacjonarne, a tam pod wpływem impulsu lub z braku czasu łatwo złapać się na nieuczciwe praktyki stosowane przez sklepy, czy producentów.

Końcówka 99

To naprawdę idiotyczne, bo jeden grosz ma tak nikłą wartość, że jest niejasne, po co w ogóle funkcjonuje w obiegu. Tyle tylko, że umysł ludzki jest skonstruowany w ten sposób, że zwracamy uwagę tylko na pierwszą cyfrę. Bagatela, gdy rozmawiamy o batoniku, ale już w przypadku auta robi to naprawdę sporą różnicę.

Cena od…

To częste, w przypadku sprzedaży aut czy wycieczek. Cena najniższa dotyczy zwykle tylko modelu, który wyposażony jest w taki sposób, że praktycznie nie ma sensu go kupować. Co więcej, zwykle w takiej wersji nie ma go po prostu w sprzedaży. Podobnie z wyjazdem wakacyjnym, gdzie cena potrafi dotyczyć wyłącznie noclegu, bez dopłat za dojazd czy wyżywienie.

Różne przeliczniki

Stosuje się przy wielu produktach, ale najczęściej łapiemy się na tę sztuczkę przy stoisku z warzywami. Cena za sto gramów, za sztukę, czy za kilogram i często dopiero przy kasie dowiadujemy się, że właśnie kupiliśmy najdroższe awokado na świecie.

Dwa w cenie jednego

To tak zwane promocje rodzinne. Tylko zwykle drugi produkt jest zdecydowanie niższej jakości lub zupełnie do niczego niepotrzebny.

Prezent do zakupów powyżej 100 złotych

Stu, dwustu, jak handlowcom podpowie fantazja. Nerwowo uzupełniasz koszyk o dodatkowe produkty, po to, by w finale otrzymać ściereczkę kuchenną za dwa złote, która zalega na półce magazynu od kilku lat.

Rabaty wyrażone w procentach

Po pierwsze, taki rabat wygląda dużo lepiej niż ten, który wyrażony jest w pełnej kwocie. Po drugie, co może cię zaskoczyć, nie wszyscy umiemy liczyć. Czasami obniżenie ceny o 15% to wykorzystanie naszej nieznajomości matematyki.

Rabaty do 90%

Przecena zwykle jest niewielka, a ta naprawdę duża dotyczy tylko kilku wybranych produktów. Spory szyld sprawia, że jednak wchodzisz do sklepu, a o to przecież chodzi. Jest nadzieja, że kupisz rzecz, której cena spadła tylko o kilka procent.

Gwiazdki lub dodatkowe warunki

To zawsze lekkie kombinowanie. Może się okazać, że wskazana cena dotyczy tylko osób, które od kilku lat są na liście stałych klientów lub mają jakieś karty członkowskie. Kiedy przy kasie słyszysz taką informację, zwykle już trudno zrezygnować ci z produktu, zwłaszcza gdy wybierałeś go przez długi czas.

Kupony rabatowe

Celem kuponów zwykle nie jest obniżenie ceny, a po prostu skierowanie twojej uwagi na określony sklep czy produkt. Być może myślałaś o nowej sukience, a kupon po prostu podpowie ci, w jakim konkretnym sklepie warto jej szukać. To reklama pod szyldem okazji.

Układ towarów na półkach

To naprawdę sztuka, z której kupujący nawet nie zdają sobie sprawy. Po droższe artykuły nie musisz się schylać ani sięgać zbyt wysoko. Te na wysokości wzroku są najłatwiej dostępne, więc robiąc szybkie zakupy, nawet nie rozglądasz się za innymi.

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

NAJNOWSZE

Budownictwo1 miesiąc ago

Kanalizacja wewnętrzna. Projektowanie, utrzymanie i naprawa

Kanalizacja wewnętrzna jest nieodłącznym elementem infrastruktury każdego budynku, odpowiadającym za skuteczne odprowadzanie ścieków i zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych. System ten...

Lifestyle2 miesiące ago

Rowerem przez Kalisz – przewodnik po mieście dla cyklistów

Kalisz na rowerze – poznaj miasto z innej perspektywy Kalisz, jedno z najstarszych miast w Polsce, oferuje rowerzystom nie tylko...

Zdrowie5 miesięcy ago

Czy pobyt w sanatorium rzeczywiście pomaga?

Zdrowie to jedno z największych dóbr, jakie możemy posiadać. Wobec tego, poszukiwanie różnorodnych środków i metod jego zachowania czy też...

Lifestyle8 miesięcy ago

Fortuna – partner federacji Clout MMA I jedyny bukmacher oferujący zakłady sportowe na wydarzenie

Ryzyko i zysk to dwa fundamentalne pojęcia w kontekście zakładów sportowych, które są nieodłącznie ze sobą związane. Ryzyko odnosi się...

Zakupy8 miesięcy ago

Sitodruk – druk na odzieży farbami wodnymi

Sitodruk jest jedną z najpopularniejszych technik drukowania na odzieży, a jednym z rodzajów farb używanych w tym procesie są farby...

Zakupy8 miesięcy ago

Do jakiej głębokości można nurkować bez dekompresji?

Nurkowanie bez dekompresji – podstawowe informacje Nurkowanie bez dekompresji to forma nurkowania, która nie wymaga zatrzymywania się na zadaną głębokość...

Lifestyle10 miesięcy ago

Zamek w Tarnowskich Górach – piękny zabytek na Górnym Śląsku

Zamek w Tarnowskich Górach cieszy się dużą popularnością wśród miłośników historii. Zabytek miejski zlokalizowany na terenie Tarnowskich Gór, może poszczycić...

Trending