Dzień w pracy – co jeść, aby faktycznie czuć się dobrze i zrzucić kilka kilogramów?

utworzone przez | wrz 27, 2025 | Zdrowie | 0 komentarzy

Najczęściej nasz plan żywienia zupełnie inaczej wygląda w dni robocze, a inaczej w weekendowe. Dobrze jest jednak wypracować sobie pewną rutynę, która pozwoli nam każdego dnia dbać o to, co jemy, tym bardziej, że zazwyczaj ma to ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a także na inne aspekty naszego życia: zarówno te zdrowotne jak i sylwetkowe. Wiele osób, które zaczęło świadomie się odżywać bądź też przeszło na dietę, zwraca uwagę na to, co je, a w konsekwencji przyznają, że ich samopoczucie się znacząco polepszyło. W takim wypadku nawet dieta redukcyjna może więc nie być wcale taka zła.

Nie pij kawy na czczo i nie wychodź z domu bez śniadania

To jedne z najczęściej popełnianych błędów, który wynika z tego, że bardzo często wychodzimy do pracy w dużym pośpiechu. Chcemy szybko się obudzić i zniwelować braki snu, a więc zaczynamy dzień od kawy, która niekorzystnie działa na nasz organizm nadmiernie go pobudzając. Ma też ona negatywny wpływ na nasz żołądek. Najzdrowiej jest wypić przynajmniej szklankę wody z cytryną bezpośrednio po obudzeniu się, a kawę można natomiast wypić około godzinę – półtorej od momentu przebudzenia. Żeby utrzymać prawidłową glikemię i rozbudzić nasz żołądek, najlepiej jest zjeść coś jeszcze przed wyjściem z domu. To nie musi to być duże śniadanie, może to być coś lekkiego: nawet jogurt do picia czy niewielkie kanapki.

Pamiętaj o regularnym spożywaniu posiłków w ciągu dnia

To, co najczęściej doskonale nas motywuje do zmian żywieniowych to metamorfozy osób, które już jakiś czas są na zdrowszej diecie. Sami możemy się o tym przekonać, odwiedzając stronę projektzdrowie.info/metamorfozy. Regularność posiłków w ciągu dnia jest naprawdę bardzo ważna. Oczywiście, każdy z nas może mieć mniej lub bardziej angażującą pracę i czasami rzeczywiście ciężko jest znaleźć czas na to, aby pamiętać o regularności tych posiłków. Najlepiej jest jednak planować je co około 3 godziny.

· To, że będziemy starać się regularnie dostarczać organizmowi pożywienie, pozytywnie wpłynie na nasz metabolizm, a także na całą gospodarkę cukrową. Ten pierwszy posiłek w pracy również nie musi być duży, ale najlepiej, aby miał miejsce w pierwszej połowie dnia. Drugi, który sobie zaplanujemy to może być już przerwa obiadowa i tutaj możemy zdecydować się na jakiś ciepły posiłek. Dobrze, aby było to coś wartościowego, czyli jakieś danie, które będzie bogate w warzywa

· Najgorsze, co możemy zrobić to założyć, że będąc w pracy, nie musimy jeść w ogóle. Głodząc się przez około 8, a może nawet więcej godzin w pracy, fundujemy sobie napad głodu zaraz po powrocie do domu. To niekorzystnie wpływa na przemianę materii, a także skutkuje tm, że jedząc dużo na raz, bardzo mocno rozciągamy sobie żołądek.

Obiadokolacja bądź też lekka kolacja

Pamiętajmy o tym, aby nie odmawiać sobie wszystkiego w ciągu dnia, gdyż w zdrowej i zbilansowanej diecie zawsze można sobie pozwolić na coś drobnego, co niekoniecznie jest zdrowe, ale co sprawi nam radość. Dbajmy o to, aby nasza dieta nie była pełna wyrzeczeń, gdyż najprawdopodobniej nie będzie ona możliwa do utrzymania przez dłuższy czas. Miejmy na uwadze, aby dbać o odpowiednią objętość posiłków. Aby nie zwiększać mocno ich kaloryczności – przede wszystkim starajmy się do większości naszych dań wprowadzać warzywa. Są one nie tylko zdrowe, ale także mają niewiele kalorii i podkręcają nasz metabolizm. To dobre rozwiązanie nie tylko dla osób, które chcą na przykład zredukować masę ciała, ale tak naprawdę dla każdego, kto chce dietą wpłynąć na swoje pozytywne samopoczucie.