Canadian whiskey – idealny alkohol dla początkujących

Canadian-whiskey-04.jpg

Smak whisky dla wielu osób jest dużym wyzwaniem. Dlatego jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tego rodzaju alkoholem, warto rozpocząć ją od canadian whiskey. Dzięki delikatnemu smakowi, na pewno przypadnie do gustu osobom, które chcą przekonać się do mocniejszych alkoholi.

Różnica między canadian whiskey a amerykańskim bourbonem

Na samym początku, warto przypomnieć, że choć Kanada i Stany Zjednoczone położone są na tym samym kontynencie, nie są jednym państwem. Niestety wiele osób, wciąż zapomina o tym fakcie. Alkoholem narodowym Kanady, jest nic innego jak właśnie canadian whiskey, którą produkuje się ze słodów jęczmiennych, żytnich, pszenicznych oraz oczywiście kukurydzianych. Cały świat pasjonatów whisky, kojarzy ją przede wszystkim ze względu na charakterystyczny dla tego typu alkoholi delikatny smak. Słynie również z braku jednej receptury. Każdy producent, może stworzyć swoją własną, dowolnie mieszając destylaty. Amerykański bourbon, jest znacznie mocniejszy oraz posiada jedną recepturę, której należy się ściśle trzymać. Powstaje głównie ze słodu kukurydzianego, którego zawartość może wynieść nawet do 79%. W smaku jest słodki, co znacznie różni go od swoich kompanów. Canadian whiskey to świetny wybór dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego oraz przekonać się, że whisky wcale nie jest takie straszne.

Jaka jest najbardziej rozpoznawalna marka canadian whiskey?

Każdy alkohol posiada swojego wiodącego producenta. W przypadku canadian whiskey, jest to Black Velvet, za którego powstanie odpowiada Jack Napier. Black Velvet znane jest ze swojej specyficznej metody destylowania słodów. Polega ona bowiem na destylacji wszystkich spirytusów jednocześnie, a nie osobno jak robią to inne marki. Początkowo, zamiast słowa velvet w nazwie, mogliśmy spotkać się z określeniem – label. Wymiana określeń miała na celu podkreślenie łagodności canadian whiskey. Na stronie https://swiat-whisky.sklep.pl/150-blended-whisky-kanadyjska znajdziemy wiele innych marek, które również warte są wypróbowania. Nie czekaj i przekonaj się czy kanadyjska whiskey to coś dla Ciebie!

Dodaj komentarz

scroll to top