Czas zbilżającego się mundialu – czy gospodarze zaskoczą kibiców?

mundial-26.jpg

Nietypowy zimowy Mundial zbliża się wielkimi krokami. Reprezentacje szykują się do wyjazdu do Kataru, a kibice zastanawiają się kto tym razem na mundialu zaskoczy, kto będzie rozczarowaniem. Czy potentaci europejskiego futbolu znów zdominują turniej, czy może tym razem do gry wróci Ameryka Południowa? Wśród pojawiających się pytań oczywiście znajduje się to tyczące się tego co będzie się działo z gospodarzami. W wielu przypadkach to właśnie gospodarzy typuje sie na czarnego konia turnieju. Czy jednak Katar może liczyć na takle miano, czy faktycznie są w stanie ugrać na turnieju coś więcej niż tradycyjne polskie spotkania – otwarcia, o wszystko i o honor?

Czego spodziewać się po gospodarzach? 

Jeśli zwrócimy uwagę na katarski mundial grupy  są zróżnicowane, zarówno bardzo mocne, nieco słabsze jak i takie określane jako średnie, gdzie mają swojego faworyta i ekipy wyraźnie słabsze. Natomiast jeśli chodzi o grupę gospodarzy losowanych z pierwszego koszyka to prezentuje się dość mocno, szczególnie że w teorii gospodarz uniknął najmocniejszych, gdyż był rozstawiony. Katarczycy trafiają jednak na Holendrów, Ekwadorczyków i Senegalczyków. Można by rzecz dobrzy znajomi Polaków, Holendrzy z ostatniej Ligi Narodów,. Senegalczycy pokazali nam miejsce w szeregu już w pierwszym spotkaniu w Rosji w 2018 roku a Ekwadorczycy już w roku 2006 na Mundialu w Niemczech. Trudno się więc spodziewać, by Katarczycy mieli sobie poradzić z tymi ekipami. 

Trudno o optymizm dla Kataru 

Trudno więc o optymistyczne podejście do tego, co czeka Katar. Wiemy doskonale w jakich okolicznościach otrzymali prawo organizacji turnieju i jaki poziom piłkarski prezentują. Doskonale pokazują to również MŚ 2022 zakłady bukmacherskie, gdzie doskonale widać, że bukmacherzy też nie dają gospodarzom wielkich szans. Prawdopodobieństwo wyjścia z grupy jest niewielkie, najmniejsze wśród wszystkich członków grupy A, w której Katarczycy się znaleźli i mimo, że jak to się mówi gospodarzom pomagają ściany to jednak w tym przypadku musiałoby to być faktycznie wsparcie o niesamowitej sile, by gospodarze mogli powalczyć z przeciwnikami. Dla nich więc można się spodziewać, że każdy ugrany w turnieju punkt będzie sukcesem, a wyjście z grupy sensacją. 

Dodaj komentarz

scroll to top