Czy opisy kategorii dla wszystkich artykułów są potrzebne?

opisy-do-katalogow-05.jpg

Choć mało kto z osób odwiedzających naszą stronę, zwróci uwagę na opisy kategorii, to są one zdecydowanie jej niezbędną częścią. Dzięki nim, strona staje się zauważalna przez algorytmy Google, a to prowadzi do generowania potrzebnego ruchu.

Zasady tworzenia opisów kategorii

Na samym początku powinnyśmy zastanowić się, do kogo kierujemy nasze usługi bądź produkty. Następnie warto jest zapoznać się z językiem klienta. Strony z młodzieżowymi ubraniami, będą posiadały bardziej „luźne” opisy, zawierające słowa czy zwroty używane wśród tej społeczności. Zajmując się sprzedażą garniturów, będziemy musieli zadbać o bardziej wyrafinowane słownictwo. Kluczem do sukcesu, jest dotarcie do klienta poprzez pokazanie mu, że jesteśmy podobni. Algorytmy Google, coraz lepiej wychwytują powielane teksty, pisane na masę. Dlatego tak ważne, jest unikatowe wprowadzanie fraz do treści. Opisy kategorii dla wszystkich produktów, nie powinny zawierać więcej niż 2000 znaków. Jednak wiele stron decyduje się na zwięzłe opisy zawierające maksymalnie 1000 znaków, które nie wymagają dużego wkładu czasowego, a zawierają wszystkie potrzebne informacje.

Dlaczego opisy kategorii dla wszystkich artykułów są tak ważne?

Prawidłowo skonstruowany opis kategorii dla wszystkich produktów, przyczyni się do zwiększenia organicznego ruchu na naszej stronie. Jest to najprostszy sposób na zwiększenie zauważalności naszej strony przez algorytm Google. Niestety wciąż korzysta z niego bardzo mało firm. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że bardzo mało osób czyta opisy kategorii, przechodząc od razu do produktu, który je zainteresował. Nie ma w tym nic złego, opisy kategorii dla wszystkich artykułów mają o wiele większe znaczenie dla samego algorytmu niż osób odwiedzających naszą stronę. Mimo to, powinniśmy zadbać o to, aby prezentowały się jak najlepiej. Więcej informacji na temat prawidłowych opisów kategorii znajdziemy w artykule https://copyexperts.pl/oferta/opisy-kategorii-w-sklepie-internetowym/. Upewnij się, że Twoja strona nie traci zasięgów, przez nieprawidłowo dobrane opisy kategorii.

Dodaj komentarz

scroll to top