Galeria pomysłów na ścianę, aby ulepszyć swój wystrój.

dekoracja-sciany.jpg

Czy zdarzyło Ci się wpatrywać w pustą ścianę w swoim domu, zastanawiając się, jak wypełnić przestrzeń? Rozważ zrobienie ściennej galerii, aby natychmiast ozdobić puste miejsce. Tworzenie takiej galerii to świetny sposób na wyeksponowanie własnego stylu, ponieważ masz absolutną swobodę wyboru elementów i ich aranżacji. Czytaj dalej, aby znaleźć inspirujące pomysły na ścienną galerię, które pomogą Ci zacząć.

Śledź motyw

Wybierz grafikę ścienną związaną z określonym tematem, takim jak wybrzeże, patriotyzm, sporty zimowe lub kolorystyka. Pamiętaj, aby uzupełniać kolor i styl, ale nie bój się mieszać kształtów i rozmiarów. Spróbuj dopasować inne akcenty w pokoju – takie jak poduszki, narzuty i bibeloty stołowe – do motywu, aby spójnie zdefiniować Twoją przestrzeń.

Wypełnij całą ścianę

Nie bój się zrobić dużej kompozycji za pomocą galerii. Spróbuj wypełnić całą ścianę w salonie, aby stworzyć imponujące tło dla swojej sofy lub w mniej uczęszczanej przestrzeni, takiej jak przedpokój lub korytarz, aby uzyskać nieoczekiwaną zabawę. Zmieniaj rozmiar i kształt swoich ramek, aby były interesujące, i zastanów się, jak motyw kolorystyczny na twojej ścianie wpłynie na przestrzeń. Zanim zaczniesz, wytnij arkusze papieru do pakowania w rozmiarach każdego z twoich dzieł sztuki i przyklej je do ściany, aby wypróbować różne konfiguracje. W prostej przestrzeni, takiej jak korytarz, możesz zaszaleć kolorem i stylem. W swoim salonie zechcesz dokładniej przemyśleć, jak wybrane kolory będą wyglądać w połączeniu z innymi meblami i wystrojem.

Wprowadź to, co z zewnątrz

Rozjaśnij swoją przestrzeń, wprowadzając do domu przyrodę! Wypełnij ścianę obrazami przedstawiającymi liście, drzewa i inne krajobrazy. Użyj czarnych, białych lub odsłoniętych drewnianych ram, aby uzupełnić naturalne odcienie na ścianie. Spróbuj udekorować resztę swojego pokoju roślinami, wiklinowymi akcentami i dużą ilością drewna, aby stworzyć relaksującą przestrzeń.

Mieszaj tekstury

Dobrze wykonana galeria ścienna często zawiera mieszankę tekstur. Spróbuj połączyć obrazy z elementami drewna i metalu oraz lustrami i półkami. Mieszaj teksturę z obrazami, włączając różne style, takie jak obrazy abstrakcyjne, rysunki liniowe i elementy scenerii.

Trzymaj się jednego rozmiaru

Innym prostym sposobem na uzyskanie spójnej galerii jest wybranie grafiki ściennej o tym samym rozmiarze. Najłatwiej to osiągnąć za pomocą zestawu. Zestawy zawierają wiele dzieł sztuki, które wzajemnie się uzupełniają, w tym samym rozmiarze lub w różnych rozmiarach. Ułóż grafikę ścienną w równych rzędach z dopasowanymi ramkami nad meblami, takimi jak łóżko, sofa lub stolik boczny, aby uzyskać symetryczny wygląd. Poza zestawem galerii możesz wypróbować dzieła sztuki, które kontrastują kolorem i tematem, aby urozmaicić wystrój.

Nie zapomnij o roślinach

Ożyw swoją galerię, dodając żywe rośliny. Aby uzyskać ten efekt, użyj wiszących lub montowanych na ścianie doniczek. Zanim wybierzesz doniczkę, zastanów się, jak będzie wyglądać z Twoimi obrazami. Wybierz prostą, nowoczesną doniczkę do minimalistycznych i abstrakcyjnych obrazów lub dekoracyjną doniczkę do krajobrazów i staromodnych elementów. Trzymaj się roślin, które są łatwe w pielęgnacji, takich jak sukulenty lub trawy, aby Twoja ściana w galerii zawsze wyglądała dobrze.

Uwzględnij elementy 3D

Myśl nieszablonowo i dołącz elementy 3D do galerii. Przedstawienie rzeźb, draperii lub okazjonalnych akcentów ceramicznych przyciąga wzrok w kierunku ściany, dodając różnorodność. Rozmieść elementy 3D dość równomiernie na ścianie galerii, uważając, aby nie umieszczać ich bezpośrednio obok siebie. Korzystając z elementów 3D, staraj się trzymać motywu. Talerze porcelanowe będą świetnie wyglądać z eleganckimi obrazami olejnymi, ale mogą wyglądać nie na miejscu wśród wiklinowych koszy i sztuki abstrakcyjnej.

Wykorzystaj kącik

Zmień nieużywany róg w przestrzeń, z której jesteś dumny, dzięki galerii na ścianie. Jeśli Twój róg jest schowany w klatce schodowej, wykorzystaj to jako okazję do kreatywnego podążania za nachyleniem schodów, mieszając kształty i ramy. Zacznij od wyrównania krawędzi ramek z rogami, aby nadać galerii trochę struktury, a następnie zbuduj ją za pomocą większej liczby ramek. Dołącz zdjęcia rodzinne, historyczne zdjęcia Twojego domu lub społeczności oraz czarno-białe zdjęcia zwierząt domowych, aby uzyskać uderzającą mieszankę.

Wypełnij przestrzeń w pionie

Możesz dopasować galerii do dowolnej przestrzeni, która wymaga uszlachetnienia! Wypróbuj galerię między dwoma oknami lub nad małym stolikiem bocznym. Pomyśl pionowo zamiast poziomo w przypadku tych wąskich ścian. Budując, wizualnie zwiększasz przestrzeń – dzięki temu ściana może wydawać się wyższa.

Wskazówka!
Nie zapomnij budować w poziomie, gdzie możesz (umieszczając grafikę obok siebie), aby wypełnić przestrzeń. Jeśli ułożysz ramki tylko w pionie, ryzykujesz, że przestrzeń będzie wydawać się węższa niż już jest.

Dodaj komentarz

scroll to top