Jak zadbać o przyjemny zapach w szafie lub garderobie?

saszetki-do-szafy-04.jpg

Stare meble lub szafy i półki po brzegi wypełnione ubraniami czy pościelą, z czasem zaczynają brzydko pachnieć. Często nieprzyjemny zapach pojawia się też w meblach, w których trzymamy dużo rzeczy, ale nie korzystamy z nich zbyt często. Niestety taką woń czujemy nie tylko w przestrzeni wypełnionej ubraniami, ale często sama odzież przechodzi tym zapachem, a przed użyciem wymaga odświeżenia w pralce.

Jak zorganizować swoją garderobę?

Przede wszystkim w szafie, albo garderobie powinniśmy postawić na wieszaki, a nie półki, na których gromadzimy ubrania. Im więcej wolnej przestrzeni, tym większa cyrkulacja powietrza i mniejszy problem z nieprzyjemnym zapachem.

Dobrym pomysłem są też porządki, nie tylko polegające na usuwaniu zanieczyszczeń i kurzu, ale pozbywaniu się nadmiaru ubrań, których nie nosimy, albo tych, które są na nas za duże lub za małe. Chociaż w szafach lub komodach z ubraniami nie ma potrzeby codziennego sprzątania, to od czasu do czasu warto wyciągnąć zawartość i przetrzeć półki i ścianki mebla wodą rozrobioną z sodą oczyszczoną.

Jeżeli ubrania które mieliśmy na sobie nie wymagają prania, warto wyselekcjonować dla nich oddzielną przestrzeń i nie wkładać ich do jednego miejsca z odzieżą, której jeszcze nie mieliśmy na sobie po wypraniu.

Idealnym pomysłem, który na stałe może zmienić zapach naszych ubrań i szaf, to pachnące saszetki do szafy. Saszetki wypełnione przeróżnymi zapachami możemy umieścić na wieszakach, w komodach czy zamkniętych komodach, a dzięki temu pozbędziecie się stęchlizny i niechcianych zapachów.

Jak prawidłowo używać pachnących saszetek do szafy?

Saszetki do szafy potrzebują wolnej przestrzeni, aby mogły uwalniać swój aromat i otulać zapachem pomieszczenie lub mebel, w którym je umieszczamy. Jeżeli ubrania trzymamy na wieszakach, możemy saszetkę zapachową umieścić na drążku pomiędzy ciuchami. Saszetki do szafy zdadzą także egzamin jeżeli przykleimy je na ścianie garderoby, lub wewnętrznej stronie drzwi szafy.

W komodach, gdzie ubrania znajdują się w zamkniętych szufladach pachnące saszetki do szafy powinny znaleźć się zawsze na górze, nigdy pod lub między ubraniami. Jeżeli tak się stanie, zapach dojdzie wyłącznie do materiałów, na których umieściliśmy saszetkę, ale nie rozejdzie się po całej szufladzie. Podobnie jest jeżeli w naszej szafie znajdują się półki. W takiej sytuacji saszetkę zawsze warto umieścić gdzieś z boku, nigdy pomiędzy odzieżą.

Dodaj komentarz

scroll to top