Jaki rower kupić do miasta?

rower-12.jpg

Rower to świetny środek transportu do pracy. W mieście czasem sprawdza się dużo lepiej niż samochód. Pytanie tylko, jaki wybrać? Który rower będzie najlepszy do jazdy po miejskich drogach?

Dobry rower do miasta – jaki wybrać?

Chcąc kupić rower do jazdy po mieście, dobrze jest sprawdzić ranking rowerów. Zestawienie to uwzględnia najlepsze propozycje, polecane przez fachowców i rowerzystów. Wcześniej jednak warto dowiedzieć się, jakie rowery w ogóle nadają się do jazdy po mieście i na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Przed zakupem należy ustalić, w jakim zakresie będzie się z tego roweru korzystało – codziennie czy tylko sporadycznie. Ważne jest też to, po jakiej nawierzchni będzie się jeździć. Czy będzie to droga asfaltowa, brukowa, czy inna utwardzona.

Dla jednych dobry rower to typowo miejski, dla innych górski, a dla kogoś jeszcze na przykład gravel. Jeśli ma służyć nie tylko w mieście, ale za miastem również, to warto pomyśleć właśnie o rowerze MTB. Świetnie poradzi sobie zarówno z pagórkami, ale też z dziurami i wyższymi krawężnikami. Dla osób szukających roweru wyłącznie do jazdy po miejskich drogach lepszym rozwiązaniem będzie rower miejski. We wszystkich tych przypadkach sprawdzi się natomiast gravel. To jeden z najbardziej uniwersalnych rowerów dostępnych w sprzedaży.

Najlepszy rower to taki, który będzie dobrze radził sobie na różnych drogach i w różnych warunkach. Przecież niektórzy chętnie zabierają ten dwukołowy pojazd na urlop i w inne miejsca. Warto więc mieć uniwersalny rower, który nie będzie ograniczał rowerzysty do wyboru tylko określonych tras.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy rower do miasta?

Wybierając dobry rower do jazdy głównie po mieście, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Oto one:

  • Parametry ramy – rama musi być dopasowana do wzrostu. Najlepiej, aby była wykonana z aluminium, które jest mocne, a zarazem lekkie.
  • Typ roweru – należy dokonać wyboru między miejskim, MTB a gravel. To najlepsze propozycje do jazdy na tym właśnie terenie.
  • Waga – w mieście najlepiej sprawdzają się rowery lekkie. Im niższa jest ich waga, tym lepiej.
  • Wygląd – wbrew pozorom ma on duże znaczenie. Warto wybrać taki, który będzie prezentował się stylowo. Dziś wybór wzorów, a tym bardziej kolorów, jest ogromny.
  • Wykonanie – od jakości wykonania roweru będzie zależało to, jak długo posłuży i jaki poziom bezpieczeństwa będzie zapewniał użytkownikowi.
  • Użytkownik – dobrze jest również ustalić, kto będzie użytkownikiem tego roweru. Dla kobiet poleca się rowery w damskiej wersji, dla mężczyzn w męskiej. Jego rodzaj będzie wpływał na komfort jazdy.

Wiedząc już, jaki rower, a konkretnie jaki typ jest najlepszy i jakimi parametrami powinien się wyróżniać, nie pozostaje nic innego, jak tylko przeanalizować ranking rowerów.

Dodaj komentarz

scroll to top