Jakie nagrobki cieszą się największą popularnością?

histografy.pl_.jpg

Gdy umiera bliska nam osoba, to wali się nam świat. Po pogrzebie każda osoba przeżywa żałobę na swój sposób. Niektóre osoby dochodzą szybko do siebie, a inne potrzebują nieco więcej czasu. Zwieńczeniem tego okresu i czymś ważnym dla żałobników jest postawienie nagrobka. Każdemu zależy na tym, aby ten był wyjątkowy. Które nagrobki obecnie są najchętniej wybierane?

Nagrobki pojedyncze – czym się one charakteryzują?

Może to zabrzmieć dziwnie, ale moda dotyczy nie tylko ubrań, czy też wyposażenia wnętrz, ale także nagrobków i branży funeralnej. Gdy spojrzy się na świeże groby na cmentarzach, to na pewno zauważa się tę metamorfozę, która niewątpliwie zaszła. Kiedyś nagrobki pojedyncze Poznań były raczej standardowe utrzymywane w prostych kształtach oraz szarej kolorystyce. Obecnie wprowadzane są rozmaite kolory, a jeśli chodzi o kształt, to można zrobić niebywałe rzeczy.

Na jakie nagrobki się zdecydować?

Obecnie bardzo często klienci decydują się na wersje utrzymywane w ciemnej kolorystyce. Tego rodzaju nagrobki wyglądają rzeczywiście nowocześnie, ale jednocześnie z zachowaniem klasy. Musimy jednak wiedzieć, że mają jedną poważną wadę. Każdy zaciek oraz drobny kurz jest na powierzchni widoczny. Wybierając taką wersję, należy wiedzieć, że częste czyszczenie płyty będzie jednak konieczne. Trzeba się z tym liczyć. Koniecznie zobacz nagrobki granitowe Poznań i wybierz taki, który się nam najbardziej podoba. Warto mieć na uwadze także życzenia osoby zmarłej, jeśli takowe były. Przy tym wszystkim pamiętajmy o jednej niezwykle istotnej rzeczy. Grób musi prezentować się godnie. Czasami rodzina zmarłego stara się „upchnąć” na płycie wiele rzeczy, które kojarzą im się z osobą, która odeszła. To jednak sprawia, że miejsce pochówku nie wygląda wystarczająco elegancko. Pamiętajmy więc o umiarze oraz zachowaniu dobrego tonu.

Nagrobki pojedyncze – jakich elementów nie może zabraknąć?

Na pewno są pewne elementy, które obowiązkowo powinny znaleźć się na nagrobku. Jakie to elementy? Są to:

  • Wazon,
  • Lampa z miejscem na wkład znicza,
  • Krzyż.

Oczywiście nagrobek może zawierać liczne dodatki. Natomiast wyżej wymienione elementy są konieczne i nie może ich zabraknąć. Jeśli uważamy, że chcielibyśmy na płycie umieścić coś jeszcze, zapytajmy się zakładu kamieniarskiego o to, co mają w swojej ofercie. Z pewnością znajdzie się element dekoracyjny, który nada płycie wyjątkowego charakteru.

Czy grób musi się czymś wyróżniać?

Na pewno nagrobki powinny być przede wszystkim skromne i wysokiej jakości. Nie wolno robić niczego na siłę, czy też na pokaz. Mija się to z celem.

Nagrobek ma upamiętniać osobę zmarłą, możemy oczywiście próbować nawiązać do rzeczy, które były związane z człowiekiem, który od nas odszedł. Bardzo ważne jest jednak zachowanie przy tym dobrego gustu.

Dodaj komentarz

scroll to top