Lampa Muuto – jaki model sprawdzi się w kuchni?

05.jpg

Salon to pomieszczenie, w którym witamy gości i się relaksujemy, dlatego największy nacisk kładziemy zazwyczaj na estetykę wnętrza. Inaczej myślimy jednak w przypadku kuchni, która jest pomieszczeniem typowo funkcjonalnym, przeznaczonym do intensywnego użytkowania. To właśnie tam gotujemy i zmywamy naczynia, więc musimy w pierwszej kolejności zadbać o to, aby poruszanie się po niej było bezproblemowe, a robienie porządku szło sprawnie. W tym celu konieczne będzie zapewnienie odpowiedniego oświetlenia, które przy okazji może także być przecież estetyczne i stanowić ozdobę pomieszczenia. Zorientuj się więc jakie modele są dostępne na rynku. Może wpadnie Ci w oko lampa z kolekcji Muuto?

Lampa Muuto – modele wiszące

Lampy wiszące to bardzo dobre rozwiązanie w kuchni, ponieważ w przeciwieństwie do niewielkich lampek biurowych czy stojących, nie zabierają cennej przestrzeni. Nie ma obawy, że strącisz jedną z nich z blatu, podczas przygotowywania składników lub że potkniesz się o nią, krzątając się po pomieszczeniu. Jeśli posiadasz stół kuchenny, zwróć uwagę na nisko wiszącą lampę Muuto, utrzymaną w stylu industrialnym, którą możesz zawiesić nad blatem. Tego typu modele są bardzo proste i praktyczne, a ich nieskomplikowany design stanowi dekorację samą w sobie. Masz kuchnię z niskim sufitem? W takim razie z wiszącej lampy musisz raczej zrezygnować na rzecz plafonu. Jeśli obawiasz się, że będzie dawał zbyt mało światła, wybierz plafoniadę lub doświetl pomieszczenie w inny sposób.

Lampa Muuto – oświetlenie uzupełniające

Bardzo ważne jest, aby w kuchni zadbać o odpowiednie doświetlenie wszystkich ciemnych zakamarków. Zwłaszcza, jeśli zależy Ci na utrzymaniu czystości. Sprzątanie będzie łatwiejsze, jeśli zamiast jednej lampy, zadbasz o kompleksowy system oświetlenia. Zobacz tutaj https://www.bakata.pl/marki/muuto/, co jeszcze oprócz lampy wiszącej Muuto, mogłoby sprawdzić się w Twoim domu. W charakterze oświetlenia uzupełniającego, warto zamontować kinkiet, czyli rodzaj lampy montowanej na ścianie. Właściwie umiejscowione, będą oświetlać nawet trudno dostępne miejsca.

Dodaj komentarz

scroll to top