Oleje silnikowe – co warto o nich wiedzieć?

olej-silnikowy-04.jpg

Silnik samochodowy, stworzony jest z metalowych elementów, które podczas jego pracy nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Sprawne działanie tej części pojazdu, jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki olejom silnikowym. To one odpowiadają za chłodzenie, czyszczenie oraz wiele innych zadań, o których mowa w poniższym artykule.

Za co odpowiadają oleje silnikowe?

Olej silnikowy jest jednym z produktów, którego zalety i możliwości moglibyśmy wymieniać bez końca. To właśnie dzięki niemu, wszystkie elementy silnika działają sprawnie i nie przegrzewają się. Podstawowym zadaniem oleju silnikowego, jest właśnie zmniejszenie tarcia. Podczas działania silnika, olej tworzy tak zwany film olejowy, który chroni przez wycieraniem się poszczególnych części. Poza tym, odpowiada również za ich chłodzenie, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na poziom samozapłonu oleju oraz jego stabilność temperaturową. Ponad to, oleje silnikowe dbają o utrzymanie czystości silnika, rozpraszając potencjalne zanieczyszczenia w płynie. Gdyby tego było mało, olej silnikowy uszczelnia części takie jak: tłoki, cylindry czy pierścienie oraz zapobiega powstawaniu korozji. Dzięki użyciu dodatków zwiększających jego liczbę zasadową, powoduje neutralizacje kwaśnych produktów spalania. Dzięki tym czynnikom, żywotność pojazdu znacząco się wydłuży, a my będziemy mogli uniknąć częstych wizyt u mechanika.

Oleje silnikowe – zaopatrz się w najlepsze produkty

Informacje na temat odpowiedniego oleju silnikowego do naszego auta, podane są najczęściej w książeczce samochodowej. Jeśli jednak z różnych przyczyn, uległa ona zagubieniu, nie ma czym się martwić – na pewno pomogą nam w tym specjaliści. Zaopatrzyć się w wysokiej jakości olej oraz skorzystać z pomocy przy jego doborze możemy na stronie http://al-cor.pl/. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, na pewno znajdziemy produkt, który spełni nasze oczekiwania oraz usprawni działanie pojazdu. Zadbaj o swój silnik już teraz i zapoznaj się z ofertą dostępnych olejów silnikowych.

Dodaj komentarz

scroll to top