Redusugar – jak skutecznie obniżyć poziom cukru we krwi?

obnizenie-cukru-we-krwi.jpg

Podwyższony poziom cukru we krwi zazwyczaj wywołany jest zaburzeniami węglowodanowymi. Niewłaściwe, niezdrowe przekąski i niezbilansowana dieta, brak ruchu oraz nadwaga i otyłość często prowadzą do hiperglikemii, czyli stanu, gdzie cukier jest dużo ponad normę, a nasz organizm przestaje prawidłowo funkcjonować. Pojawiają się zaburzenia wzroku, pracy serca i nerek i jest to ostatni moment na zmianę stylu życia i poprawę wyników. Abstrahując od hiperglikemii, która jest już dużym zagrożeniem życia dla człowieka, to wysoki poziom cukru we krwi powoduje senność, rozdrażnienie, zmęczenie, bóle głowy oraz negatywnie wpływa na koncentrację.

Odpowiednia dieta i ruch

Niewątpliwie to co jemy przekłada się na nasze samopoczucie. Odpowiednio skomponowane posiłki z obniżonym indeksem glikemicznym, warzywa, zdrowe tłuszcze i jedzenie na stałym poziomie bez podjadania i objadania się jest kluczem do utrzymania prawidłowej gospodarki węglowodanowej, a tym samym do prawidłowego poziomu cukru we krwi. Nie bez znaczenia jest też ruch. Wiele badań pokazuje, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na tolerancję glukozy i działanie insuliny. Nie oznacza to, że od razu musisz biec na siłownię, ale spacer do parku lub wycieczka rowerem na pewno przyczynią się do poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia.

Suplementy diety

Innym sposobem na walkę z podniesionym we krwi cukrem są suplementy diety. Redusugar https://medsense.pl/redusugar/ to preparat, który pomimo iż dostępny na rynku jest od niedawna, ma już swoje grono zwolenników. Jego regularne przyjmowanie obniża poziom cukru we krwi, poprawia wrażliwość organizmu na insulinę i wspomaga trawienie, a tym samym wpływa bezpośrednio na samopoczucie niwelując uczucie zmęczenia, senność, ból głowy czy problemy z koncentracją. Trzeba mieć też na uwadze, że utrzymujący się zbyt długo wysoki poziom cukru we krwi może przyczynić się do cukrzycy. Jeżeli więc nawet podczas kuracji suplementem Redusugar nie odczuwamy poprawy samopoczucia, należy skontaktować się z lekarzem w celu wykonania badań i diagnostyki.

Redusugar – suplement bazujący na ziołach

Przyjmowanie suplementów diety powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeżeli dotyczy specjalistycznych obszarów naszego zdrowia. Jeżeli decydujemy się na zakup preparatu na własną rękę najlepiej wybierać te naturalne i potencjalnie bezpieczne. Redusugar to suplement diety na obniżenie poziomu cukru we krwi, który w składzie posiada głównie zioła, między innymi: korzeń berberysa ostrego, liście morwy białej, wyciąg z korzenia imbiru lekarskiego i mniszka lekarskiego, zieloną herbatę, ekstrakt z kozieradki, a także chrom i inulinę.

Zioła zawarte w Redusugar wpływają nie tylko korzystnie na poziom cukru we krwi, ale mają cały szereg innych właściwości, które mogą przyczynić się do poprawy zdrowia:

  • Łagodzą bóle żołądka,
  • Pozytywnie wpływają na procesy trawienne
  • Ograniczają produkcję cukru w wątrobie
  • Kontrolują glikemię
  • Mają działanie antyoksydacyjne (zwalczają wolne rodniki)
  • Nasilają proces produkcji insuliny
  • Ułatwiają wchłanianie glukozy
  • Pomagają obniżyć poziom cholesterolu
  • Wspomagają pracę trzustki
  • Usprawniają metabolizm cukrów

Warto jednak pamiętać, że suplementy diety lub inne preparaty na obniżenie cukru mają wspomagać nasz organizm, jednak aby organizm funkcjonował prawidłowo, to jest jeszcze szereg czynności do wykonania po naszej stronie. Jeżeli nie zrezygnujemy z przetworzonej żywności, nie zaczniemy ćwiczyć, a zamiast wody, owoców, warzyw czy orzechów naszą przekąską będą chipsy i słodzone napoje, to jakakolwiek kuracja suplementami nie przyniesie pożądanych efektów.

Dodaj komentarz

scroll to top