Refleksologia stóp. Medycyna alternatywna w modzie!

Refleksologia-stop.jpg

Liczące sobie kilka tysiącleci praktyki medyczne znajdują coraz więcej zwolenników. Refleksologia stóp jest jedną z najbardziej popularnych. To więcej niż zwykły masaż stóp, ta praktyka działa nie tylko na ciało, ale także na umysł. W szczególności umożliwia on leczenie różnych dolegliwości dnia codziennego.

Refleksologia stóp w kilku słowach.

Refleksologia stóp jest medycyną alternatywną, która staje się coraz bardziej popularna we Francji. Jest to technika przodków, która polega na zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób za pomocą ukierunkowanego nacisku na łuk stopy. Według Chińczyków, stopa jest zminiaturyzowaną wersją organizmu, znaną również jako „lustro organizmu”. Zawiera on ponad 7000 zakończeń nerwowych lub „stref refleksowych”, z których każde jest połączone z organem. Stymulując jedną lub więcej stref odruchowych, praktykujący będą w stanie przywrócić energię, ożywić ciało i leczyć różne stany chorobowe.

Praktyka ta jest bardzo skuteczna w łagodzeniu stresu. Regularny masaż stóp skutecznie relaksuje i zapobiega długotrwałemu niepokojowi, np. załamaniu nerwowemu. Refleksologia stóp to również terapia uzupełniająca mająca na celu odchudzanie, leczenie problemów trawiennych i zaprzestanie palenia. Wreszcie, oprócz tego, że jest to leczenie lecznicze, pomaga ono również w zapobieganiu niektórym chorobom i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. W związku z tym, aby skorzystać z różnych zalet tej techniki, ważne jest opanowanie szczegółowego mapowania stóp, czyli różnych zakończeń nerwowych. Rzeczywiście, w zależności od tego, czy masujesz palce u nóg, czy środek rośliny, będziesz działał na dwa różne organy. Dlatego zaleca się konsultację ze specjalistą lub udanie się do ośrodka refleksologii.

Sesja refleksologii stóp: przegląd postępów operacji.

Lenistwo trawienne, nadwaga, zatrzymywanie wody, wysokie ciśnienie krwi, zmęczenie, stres, ta praktyka pomaga w leczeniu różnych dolegliwości dnia codziennego. Obecnie jest ona również stosowana jako uzupełnienie zachodnich metod leczenia skutków ubocznych chemioterapii.

Oczywiście można samemu ćwiczyć refleksologię poprzez stymulowanie pewnych stref refleksowych. Aby jednak w pełni skorzystać z jego zalet, najlepiej skonsultować się z lekarzem. We Francji wiele ośrodków oferuje obecnie tę usługę. W zasadzie, przed wykonaniem masażu, specjalista najpierw zapyta pacjenta o powody konsultacji i czego oczekuje od sesji. Istotne jest, aby poinformować specjalistę o wszystkich jego zaburzeniach, chociaż są one uważane za łagodne. Umożliwi mu to zlokalizowanie dysfunkcji organizmu, jak również stref i punktów odruchowych, które mają być stymulowane.

Dodaj komentarz

scroll to top