Rodzaje papieru pakowego

papier-do-pakowania-03.jpg

Pamiętacie te czasy, w których za papier do pakowania służyły po prostu gazety? Pakowano w nie wszystko – alkohol, mięso, kiełbasy, wędliny, sery, ryby, a nawet prezenty. Działo się tak z powodu deficytu papieru pakowego, który choć niegdyś również był znany, to jednak nie zawsze był na stanie sklepowych półek. Z tego powodu ludzie musieli radzić sobie w inny sposób.

Dziś brązowy papier pakowy jest jednym z chętniej wybieranych produktów do pakowania. Jego zaletą jest duża wytrzymałość, format arkuszy, dość przystępna cena i duża biodegradowalność w stosunku do pozostałych produktów papierniczych.

Nie tylko papier brązowy

Wraz z popytem na brązowy papier do pakowania, pojawiła się potrzeba stworzenia dodatkowego asortymentu, który zwiększyłby różnorodność i zapewnił możliwość wyboru. Pojawił się między innymi papier makulaturowy, który okazał się znacznie bardziej przyjazny środowisku i naszej kieszeni. Sprawdza się doskonale podczas owijania produktów, więc idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju przeprowadzek. Ponadto dostępny jest papier w rolkach, który ułatwia pracę podczas pakowania produktów oraz spełni funkcję wypełniacza do kartonów. Kolejnym rodzajem papieru do pakowania jest papier Kraft, który charakteryzuje się niezwykłą gładkością i połyskiem. Jego zalety docenią osoby zajmujące się lakiernictwem, czy to detalicznym, czy samochodowym.

Zalety papieru ozdobnego zna każdy z nas. Coraz więcej osób wybiera ten naturalny, brązowy i łączy go z elementami przyrody lub samodzielnie kustomizuje. Są jednak i tacy, których zachwyca mnogość dostępnych kolorów i wzorów papieru do pakowania.

Do pakowania sprawdzi się również papier półpergaminowy. Najczęściej wykorzystywany jest do pakowania produktów spożywczych w sklepach, takich jak wędliny, sery, produkty naturalne. Niestraszne mu produkty mokre, ani tłuste. Poradzi sobie z nimi doskonale, a Ty możesz mieć pewność, że nie zabrudzisz torebki. Cóż więcej można chcieć od papieru do pakowania, skoro w sprzedaży dostępna jest tak bardzo zróżnicowana ilość produktów.

Dodaj komentarz

scroll to top