Sauna w domu: przyjemność w zasięgu ręki.

sauna-w-domu.jpg

Jeśli lubią Państwo ciepło w domu w okresie zimowym, sauna jest zdrowym i przyjemnym środkiem na przeziębienie. Dzięki dużej liczbie dostępnych obecnie modeli saun, można znaleźć jedną dla siebie i przekształcić swoją łazienkę w prawdziwą strefę relaksu.

Przekształcenie Twojej łazienki w strefę relaksu.

Jeśli zdecydują się Państwo na zainstalowanie sauny w swojej łazience, nie wahajcie się zmienić tej przestrzeni tak, aby łazienka i sauna dobrze do siebie pasowały. Choć będzie to kosztowne, efekt będzie inny. Korzystanie z drewna nie jest obowiązkowe, ale duża drewniana szafka pomoże podkreślić rustykalny styl sauny. Może to być szafka umywalkowa lub drewniana kolumna, o ile posiadacie Państwo neutralną łazienkę i drewniane elementy, sauna będzie dobrze pasować do tego pomieszczenia. To wszystko zależy od twoich życzeń.
Jeśli jesteś miłośnikiem rustykalności, schroniska górskiego lub stylu naturalnego, możesz poczęstować się drewnianą okładziną swoich ścian.

W tym przypadku miękkie żółte światło będzie idealne do stworzenia relaksującej przestrzeni. Mając na uwadze, że większość saun posiada przezroczyste szklane drzwi, nie wahaj się bawić również tym materiałem. Będziecie Państwo mogli łatwiej zanurzyć się w tej przestrzeni relaksacyjnej z dodatkiem olejku eterycznego, dla bardziej pachnących sesji w saunie. Im więcej drewnianych elementów masz w swojej łazience, tym bardziej łazienka zachowa swój relaksujący zapach po każdej sesji. Należy jednak uważać, że wybór mebli drewnianych i ich pokrycia ma wiele zalet, ale nie należy zapominać o ich wadach. Jest to materiał, który jest mniej odporny na wodę i wilgoć, więc będzie wymagał większej konserwacji.

Różne rodzaje saun.

Zgodnie z Państwa życzeniami i potrzebami, możecie Państwo wybudować w swojej łazience saunę na zamówienie. Jednak ze względu na duży wybór rozmiarów i modeli, jakie mamy dzisiaj, mniej interesujące jest posiadanie sauny wykonanej na zamówienie, z wyjątkiem konkretnych projektów. Jednak niezależnie od tego, czy jest to sauna niestandardowa, czy zakupiona, trzeba będzie wybrać jeden z 3 rodzajów saun. Jest tu sauna tradycyjna, elektryczna lub na podczerwień. W przypadku pierwszego typu, tradycyjna sauna posiada dwie różne technologie, z których pierwsza to sauna opalana drewnem.

W tym celu należy zainstalować piec opalany drewnem. To będzie idealne dla Ciebie, jeśli chcesz usłyszeć dźwięk ognia. Nie jest to jednak bardzo dostępne dla wszystkich, ponieważ cena waha się między 4000 a 8000 złotych. Co więcej, nawet jeśli jest to najbardziej tradycyjna metoda, nie jest ona zbyt praktyczna. Piec musi być zasilany drewnem, aby utrzymać stałe ciepło. Dlatego też bardziej preferowany jest wybór sauny gazowej. Instalacja może być jednak skomplikowana i tak samo kosztowna jak sauna z piecem na drewno. Wynika to z prac niezbędnych do podłączenia nagrzewnicy do sieci gazowej.

Za mniejszy budżet można kupić saunę elektryczną. Jest on łatwiejszy w instalacji i obsłudze. Zainstalowany jest grzejnik elektryczny, na którym umieszcza się kamienie wulkaniczne i posypuje je wodą. Musisz wiedzieć, że jest to dostępne już od 1000 złotych, jednak zużycie energii elektrycznej jest bardzo ważne. Wreszcie ostatni typ, sauna na podczerwień, która w przeciwieństwie do wszystkich innych typów nadaje się dla osób wrażliwych (znacznie mniej ciepła niż w tradycyjnej saunie). Przy takim samym budżecie, jak sauna elektryczna, jest ona tak samo łatwa w instalacji i zużywa mniej energii, ponieważ bardzo szybko się nagrzewa.

Dodaj komentarz

scroll to top