Stoły rozkładane na wymiar – czy dostawka to dobry pomysł?

07.jpg

Stół, który możesz rozłożyć to bardzo dobry pomysł, jeśli w swoim domu cenisz przestrzeń, a za razem nie chcesz rezygnować z rodzinnych obiadów czy większych imprez. Stoły rozkładane na wymiar przeważnie są podzielone ze względu na metodę, którą powiększa się blat. Najpopularniejsze rozwiązania to wkładka środkowa lub frontowa. Oznacza to, że dodatkowy element blatu znajduje się wewnątrz mebla i należy go po prostu rozsunąć. Jednak istnieje też alternatywa dla wkładek, którą stanowi system dostawek. Jak to działa i czy warto się zdecydować na taką opcję, dowiesz się poniżej. 

Stoły rozkładane na wymiar – jak działa dostawka? 

Stoły rozkładane na wymiar z dostawkami w zasadzie nie różnią się od nierozkładanych, jeśli chodzi o samą konstrukcję. Jedyną różnicę stanowią miejsca po bokach blatu, czyli otwory technologiczne, umożliwiające instalację dostawek, znajdujących się komplecie. Niektórzy producenci wyposażają takie stoły także w system blend. Są to zatyczki, maskujące miejsca, w które wkłada się dostawki. Dzięki tej opcji rozkładania, stół zyskuje dodatkowe miejsce po jednej lub po dwóch stronach, gdzie mogą zasiąść kolejni biesiadnicy podczas rodzinnej Wigilii czy imprezy ze znajomymi. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wygląda rozkładanie takiego stołu, tutaj znajdziesz instruktaż https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/. Możesz porównać poszczególne metody powiększania powierzchni blatu. 

Stoły rozkładane na wymiar – wady i zalety dostawki 

System dostawek to rozwiązanie praktyczne lecz nie pozbawione wad. Przede wszystkim problemem może być znalezienie dodatkowego miejsca, w którym będą przechowywane dostawki, kiedy ich nie potrzebujesz. Dobrze jest jeśli w pomieszczeniu ze stołem znajduje się jakaś szafka, która je pomieści. Jednak mimo wszystko w wielu przypadkach jest to rozwiązanie lepsze niż np. wkładka środkowa. Nie trzeba montować dostawek po obu końcach stołu, więc możesz powiększyć blat tylko z prawej lub lewej strony. Ponadto, żeby zamontować dostawkę, nie musisz zdejmować wszystkiego ze stołu, więc nawet dla niespodziewanego gościa szybko znajdzie się miejsce. 

Dodaj komentarz

scroll to top